پشتیبانی باطری های سربی اسیدی کوچک

titlepic

 tip_list

 نکات قابل توجه

 


 

 

 • هرگزباتری را نزدیک یا درون آتش قرار ندهید.
 • هیچگاه ترمینالها را کوتاه ننمایید.
 • هرگز قطعات باتری را از هم جدا نکنید و از مونتاژ کردن آن نیز خودداری نمایید
 • اگر باتری در اثر بکار گیری نامناسب ترک خورد و اسید سولفوریک رقیق با پوست و یا لباس برخورد پیدا کرد، بلافاصله آنرا با آب بشویید.
 • پس از استفاده از باتری (و تخلیه آن) بلافاصله آنرا شارژ نمایید.
 • وقتی که باتری برای یک مدت طولانی مورد استفاده قرار نمیگیرد، آنرا در یک محیط خنک نگاهداری کنید. برای اطلاعات بیشتر به دمای انبارش و روش شارژ تکمیلی مراجعه نمایید.
 • همیشه قبل از استفاده از باتری این دستور العمل را مطالعه کنید.
danger
 
پیش بینی های لازم جهت استفاده از باتریهای سربی اسیدی
 قبل از استفاده از باتریهای سربی- اسیدی با سوپاپ تنظیم شده ( که از این به بعد به آنها باتریهای VRLA می گوییم) مطمئن شوید که راهنمای استفاده از آن یا پیش بینی های لازم را بدقت مطالعه کرده اید. از آنجا که این باتریها دارای  انرژی میباشند، استفاده نامناسب از آنها میتواند باعث نشتی مایع الکترولیت، تولید گرما، انفجار یا آسیب بدنی گردد.
 اگر شما بطور کامل معنای راهنمای استفاده از باتری یا نوشته های مربوط به پیش بینی های لازم را متوجه نمیشوید، خواهش میکنیم مستقیماً سوالات خود را با شرکت ما در میان بگذارید.
 
danger
 
خطر های باتریهای سربی- اسیدی
1- باتریهای VRLA ممکن است باعث انتشار گاز هیدروژن شوند. آتش یا اجسام داغ را نزدیک باتری نیاورید و هرگز از باتری در محیطی که نزدیک به جرقه، فیوز و یا وسایلی که تولید جرقه میکنند، باشد استفاده نکنید. بعلاوه باتری را در یک محیط بسته انبارنکنید و آنرا درون یک محفظه بسته جا ندهید. انجام این کار میتواند باعث انفجار، آتش سوزی، خرابی تجهیزات و آسیب دیدگی بدنی شود.
2- قطبهای منفی و مثبت باتری را با سیم یا هر وسیله فلزی دیگر به هم وصل نکنید. بعلاوه مطمئن شوید که ابزار فلزی نظیر پیچگوشتی ها، آچارها و گشتاور سنج ها قبل از استفاده آنها در ارتباط با باتری، با مواد وینیلی کاملاً ایزوله شده باشند. اتصال کوتاه ترمینالهای باتری ممکن است باعث جراحات ناشی از سوختگی، تخریب باتری یا انفجار شود.
3- هرگز باتریهای VRLA را با انواع دیگر باتری نظیرباتریهای خشک و نیکل کادمیوم بکار نبرید. انجام این کار میتواند باعث انفجار، آتش سوزی و یا جراحت گردد. این باتریها ممکن است باعث انتشار گاز هیدروژن گردند لذا آتش یا یک وسیله داغ را نزدیک باتری نیاورید و هرگز از باتری در مجاورت وسایل جرقه زا وفیوزها استفاده نکنید. بعلاوه باتری را در یک فضای بسته انبار نکنید و آنرا در قفسه های بسته و بدون تهویه جا ندهید. انجام چنین کاری ممکن است باعث انفجار، آتش سوزی، تخریب باتری و یا جراحات بدنی گردد.
fire
 
خطر های باتریهای سربی- اسیدی
 1. وقتی یک باتری VRLA را شارژ میکنید، شارژر مخصوص آنرا بکار گیرید و شرایط شارژ کمپانی ما را در نظر بگیرید. شارژ در شرایط دیگر ممکن است باعث نشتی الکترولیت باتری، تشعشع گرما یا انفجار گردد.
 2.  
 3. از این باتریها در جایی که امکان رطوبت یا غوطه وری در آب وجود دارد استفاده نکنید. انجام این کارمیتواند باعث خوردگی ترمینالهای باتری ویا شوک الکتریکی و آتش سوزی شود.
 4. وقتی که ولتاژ اتصال سری باتریهای VRLA به یک تجهیز خاص، بیش از 45 ولت باشد، موارد ایمنی مانند پوشیدن دستکش های لاستیکی را رعایت کنید.
 5. مطمئن شوید که باتری را با رعایت اتصال قطبهای درست مورد استفاده قرار میدهید. اتصال غلط قطبهای باتری میتواند موجب آتش سوزی و همچنین تخریب شارژر گردد.
 6. هیچگاه این باتریها را مستقیماً به پریز منبع تغذیه یا جای فندک ماشین، بدون استفاده از یک شارژر بعنوان رابط، متصل نکنید. انجام این کار میتواند باعث نشتی باتری، تولید گرما، انفجار، آتش سوزی یا جراحات بدنی گردد.
 7. باتری را آتش نزنید و گرما را در مجاورت آن بکار نگیرید. باتریهای VRLA ممکن است در اثر مجاورت با آتش دچار ترکیدگی شوند.
 8. هرگز اجزای باتری را از هم جدا نکنید وباتری را خراب نکنید. انجام این کار میتواند موجب نشتی باتری، تولید گرما یا انفجار گردد. وقتی یک باتری VRLA را شارژ میکنید، شارژر مخصوص آنرا بکار گیرید و شرایط شارژ کمپانی ما را در نظر بگیرید. شارژ در شرایط دیگر ممکن است باعث نشتی الکترولیت باتری، تشعشع گرما یا انفجار گردد.
 9. قبل از تمیز کردن و چک کردن این باتری، مطمئن شوید که الکتریسیته ساکن بدن خود را با لمس یک وسیله فلزی و یا روشهای مطمئن دیگر تخلیه کرده اید. همچنین از پارچه ویا مواد غبارگیر خشک برای تمیز کردن باتری پر، استفاده نکنید. همواره از پارچه ای حاوی مقدار کافی رطوبت، استفاده کنید. جرقه های تولید شده از الکتریسیته ساکن میتواند سبب انفجار باتری شود.
 10. باتری را قبل از زمان مشخص شده بر روی آن و یا آنچه که در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است تعویض نمایید. استفاده از باتری بیش از زمان تخصیص داده شده برای آن، ممکن است باعث نشتی اسید از باتری بدلیل تخریب بدنه و به تبع آن، آتش سوزی گردد.
 11. باتریهای VRLA شامل اسید سولفوریک رقیق (که یک ماده سمی است) میباشد. اگر مایع داخل باتری به خارج از آن نشت کرد و به پوست یا لباس شما رسید، حتماً آنرا با آب تمیز بشویید. همچنین اگر مایع با چشم شما تماس پیدا کرد، بلافاصله چشمانتان را با آب تمیز بشویید وبه دکتر مراجعه کنید زیرا وقتی اسید سولفوریک رقیق با چشمان شما تماس پیدا کند ممکن است باعث کاهش دید شود و همچنین اگر با پوستتان برخورد کند باعث سوختگی خواهد شد.
 
warn_warn
   

 

2009- IRAN CSB Battery Co.
کلیه حقوق محفوظ است
محصولات | شرکای تجاری | پشتیبانی | کمپانی | تماس با ما
Iran